piątek, 5 października 2012

jak narysować cz. 1 -oczy

hej, tak jak obiecałam post z serii "jak narysować" -dodaję. strasznie mi się nudziło, jestem chora i trochę nie mam co robić, więc czemu mam nie porysować? jutro jadę na francuski więc wykorzystam sytuację że będę w centrum, wybiorę się do empiku po akryle i paletę. strasznie się cieszę, bo po ostatnich zaj. plastycznych strasznie polubiłam malować haha i to akrylami, których kiedyś strasznie nie lubiłam bo pani w podstawówce mnie przeraziła że szybko wysychają i wg. (prawda- szybko wysychają i nie da się ich potem doprać! ale jak ktoś jest ostrożny to są w porządku! poza tym można wielokrotnie nakładać różne warstwy. da się je zamalować jak zrobimy jakiś błąd...) dobra.. przechodzę do konkretów.

OCZY


 1. szkicujemy lekko kształt oka (ołówek- HB lub 2B -polecam 2B)

2. poprawiamy mocniej ołówkiem rogówkę oraz źrenicę. rysujemy "takie jakby kreseczki w rogówce" haha (nie wiem jak to nazwać lololololo)

3. poprawiamy jeszcze mocniej, kolorujemy źrenice. lekko obrysowujemy oko trzymając bardziej płasko ołówek (ołówki -4B, 8B)

4. poprawiamy mocniej te "kreseczki" w rogówce, oraz cieniujemy oko, żeby nie było płaskie

5. obrysowujemy kształt powieki (ołówek trzymamy płasko -> 6B lub 8B) lekko dorysowujemy rzęsy na górze i dole.


6. poprawiamy rzęsy, lekko cieniujemy powieki oraz dolną część oka (przy rzęsach), szkicujemy brwi oraz lekko kształt nosa przy oczach

7. rysujemy włoski na brwiach, poprawiamy.

8. żeby brwi nie były również płaskie trzeba dodać cienie pod nimi oraz trochę na górze. poprawić noc również cieniując. 

KONIEC.

przepraszam za opisy. nie umiem tłumaczyć. myślę, że łatwiej byłoby mi mówić niż pisać, ale mój głos na nagraniach jest dość dziwny.
+mam wrażenie że lewe oko jest jakieś większe. (nie umiem rysować lewego oka! od zawsze!)
++myślę,że to nie jest szczególnie dobre, ale się staram bardziej pracować nad oczami (niżej załączę jeszcze jedno zdjęcie gdzie narysowałam oczy dla mojej koleżanki -porażka) bo jak widzę prace niektórych osób (-> oczy) to zastanawiam się czemu ja tak nie umiem? ale myślę, że jak będę dużo ich rysować to każde następne oczy będą o wiele lepsze. :)
le fu.


* rozcieranie ołówka palcem -mało profesjonalne!


xoxo+chcecie więcej takich postów?

3 komentarze:

  1. o rany ! ;ooo cudowne! masz niesamowity talent. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. świetnie rysujesz. :)
    Kiedyś też tak umiałam, ale lenistwo sprawiło, że powoli przestaje rysować i bardziej interesuje mnie pisanie :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za każde miłe komentarze. Obraźliwe komentarze etc. będą usuwane, więc nie musisz się wysilać ;)
+Nie lubimy komentarzy typu "hej, wbijaj do mnie", "rozdanie u mnie", "skomentuj mojego bloga", "obserwujemy?" etc. Jak będziemy chciały i będziemy miały chwile to na pewno wejdziemy i skomentujemy :)